Młodzi Kreatywni Przedsiębiorczy - Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach


Zawartość stron


Miniaturka MKP

Konferencja  „Młodzi Kreatywni Przedsiębiorczy w powiecie głubczyckim"

W dniu 1 grudnia 2021 roku w Głubczyckim Domu Kultury odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z lokalną przedsiębiorczością. Organizatorem konferencji był Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach. Z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie realizowane było bez udziału publiczności w formule online. Transmisję na żywo można było obejrzeć za pośrednictwem telewizji TV Pogranicze na udostępnionym kanale YouTube (
https://youtu.be/m3xxJCCslGI).

Do udziału w konferencji w charakterze ekspertów zaproszeni zostali przedsiębiorcy z terenu powiatu głubczyckiego wraz z  przedstawicielami samorządu terytorialnego - Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Głubczyce. Spotkanie zostało przeprowadzone w formie panelu dyskusyjnego, którego celem było przekazanie wiedzy i doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Podczas konferencji Powiatowy Urząd Pracy przedstawił prezentacje obrazujące wsparcie oraz wkład urzędu w  rozwój gospodarczy powiatu na przestrzeni ostatnich 10 lat. Zaprezentowane zostały również wyniki badania przeprowadzonego wśród młodzieży szkół średnich obejmującego poziom posiadanej wiedzy na temat przedsiębiorczości.

Konferencja zaplanowana była jak już wcześniej pisaliśmy w formie panelu dyskusyjnego, na który zostało przewidziane 2 godziny. Jak się okazało dyskusja była bardzo ciekawa i merytoryczna a zaplanowany czas bardzo szybko upłynął. Niewątpliwie były to 2 godz. bogate w informacje i wiedzę merytoryczną, które zapewne wpłyną na jeszcze lepszą koniunkturę gospodarczą naszego powiatu. Podczas konferencji przyszli przedsiębiorcy mogli usłyszeć wiele ciekawych i istotnych wskazówek płynących od osób, których życie zawodowe stanowi przykład modelowo prowadzonego biznesu. Przekaz płynący od prelegentów był jasny i wyrazisty – masz pomysł, determinację, nie boisz się wyzwań i jesteś gotowy na pracę powyżej 8 godzin – sięgnij po dostępne środki wspierające przyszłych przedsiębiorców - weź swój los zawodowy w swoje ręce, Twój sukces zależy tylko od Ciebie. To, krótkie przesłanie stanowi najlepsze podsumowanie konferencji – była to otwarta, żywa dyskusja przedstawiająca wszystkie aspekty zarówno te dobre - jasne jak i ciemne strony prowadzenia własnego biznesu.

Konferencja miała, również drugi cel – zaproszenie mieszkańców powiatu do udziału w realizowanym przez PUP Głubczyce projektu „Młodzi Kreatywni Przedsiębiorczy w powiecie głubczyckim". Projekt ten obejmuje wsparcie dla młodych osób w wieku 18-29 lat zamieszkujących teren powiatu głubczyckiego. Wsparcie  jakie mogą uzyskać uczestnicy projektu to jednorazowa dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pomoc finansowa, którą mogą otrzymać beneficjenci to kwota o wartości  do 32 tys. zł.  W trakcie realizacji projektu przewidziane jest udzielenie 20-tu dotacji.

Dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy składa serdeczne podziękowania uczestnikom konferencji za poświęcony czas oraz aktywny udział, który był wyrazem zaangażowania przedsiębiorców w życie lokalnej społeczności i rozwój gospodarczy powiatu.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę