Głubczyckie Partnerstwo Lokalne - Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach


Zawartość stronJesienne spotkanie warsztatowe Głubczyckiego Partnerstwa Lokalnego za nami

 
        20 listopada 2019 roku w sali Pod Aniołem głubczyckiego ratusza miały miejsce kolejne, XVII już warsztaty Głubczyckiego Partnerstwa Lokalnego na rzecz ożywienia społeczno - gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy.

        Nasze warsztaty – co godne podkreślenia – cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wysoka frekwencja, interesujące tematy oraz udział najlepszych ekspertów stale przyciągają nowych uczestników.  Nie inaczej było i tym razem – do ratusza przybyło 87 zaproszonych gości, którzy mieli sposobność zapoznania się z ofertami przedstawianymi przez instytucje zaproszone do udziału w warsztatach.
       
        Nowa perspektywa finansowa, możliwości uzyskania pomocy finansowej ze środków UE oraz wsparcie publicznych służb zatrudnienia, to główne zagadnienia, które zaproponował Powiatowy Urząd Pracy podczas listopadowych warsztatów. Pośród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele instytucji zajmujących się m.in. rozwojem gospodarczym regionu opolskiego oraz instytucje rynku pracy. Podczas warsztatów swoje oferty przedstawili: Opolski Wojewódzki Urząd Pracy, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddział Opolski, Opolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy oraz Spółdzielnia Socjalna PILSZCZANKA z pow. głubczyckiego.

        Prelegenci przedstawili zebranym oferty wsparcia i pomocy, które będą dedykowane przedsiębiorcom w najbliższych latach. Podczas trwania prezentacji uczestnicy warsztatów mogli się zapoznać z zasadami oraz trybami naboru wniosków, przedstawione zostały obszary i kierunki wsparcia, które będą traktowane, jako priorytetowe w nadchodzącej perspektywie finansowej. Interesująca tematyka listopadowych warsztatów, zgromadziła przedsiębiorców z terenu pow. Głubczyckiego, których rozmowy z prelegentami w kuluarach, jedynie potwierdzają jak bardzo ważna i niezbędna jest wiedza oraz informacja dla ciągłego rozwoju własnej firmy a w konsekwencji rozwoju powiatu wraz z jego rosnącym potencjałem gospodarczym.

        Głubczyckie partnerstwo od początku swojej działalności stara się promować markę Powiatu Głubczyckiego zapraszając na swoje spotkania lokalne zespoły artystyczne, osoby, które prowadzą działalność kulturalną, sportową oraz pracują na rzecz lokalnej społeczności. Po raz pierwszy w historii Partnerstwa, do zaprezentowania swojej działalności zaprosiliśmy spółdzielnię socjalną. Wybór był nie przypadkowy, bowiem spółdzielnia PILSZCZANKA (z Pilszcza gm. Kietrz) pod sterami Pani Danuty Rudnickiej jak nikt inny doskonale zna się na promocji. Reprezentowała ona woj. Opolskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale (2018 r) oraz na Targach Poznańskich dając pokaz swoich umiejętności kulinarnych czy organizując warsztaty rękodzieła. Również na naszych warsztatach Panie z Pilszcza przygotowały stoisko, na którym mogliśmy się zapoznać z ich pracą i rękodziełami, które od wielu lat rozsławiają nasz region. Gratulujemy PILSZCZANCE osiągnięć życząc wielu sukcesów w przyszłości jednocześnie dziękując za uczestnictwo w warsztatach. Dziękujemy, również pozostałym uczestnikom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zachęcamy niezdecydowanych do uczestnictwa w kolejnych warsztatach.
 
Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach
Załączniki
Prezentacja KFS 20.11.2019r..pptx (pptx, 6562 KB)
4Model wsparcia-narzędzia komputerowe 20.11.2019.pptx (pptx, 171 KB)
20. Partnerstwo Głubczyckie_20.11.2019.pptx (pptx, 173 KB)
prezentacja 20.11.2019.ppt (ppt, 2121 KB)
prezentacja nowa Spółdzielnia Socjalna „PILSZCZANKA.pptx (pptx, 13430 KB)
Prezentacja ORFPK_.ppt (ppt, 2415 KB)
Prezentacja ORFR_.pptx (pptx, 533 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę